Stavebniny
Mělnické
STAVEBNINY A DŘEVOMATERIÁLY
poradíme, dodáme...
... a ostatní už pro Vás bude hračka

Dřevomateriály Mělník

OSB DESKY, PALUBKY, PRKNA, MASIVNÍ LIŠTY A PROFILY, KONSTRUKČNÍ KVH HRANOLY, STŘEŠNÍ LATĚ, VŠE PRO TERASY A PERGOLY, LAZURY A NÁTĚRY NA DŘEVO, SPOJOVACÍ MATERIÁL, TESAŘSKÉ KOVÁNÍ

AKTUÁLNÍ AKCE: OSB desky sleva 35% , skladem tloušťky 8mm - 25mm

PALUBKY smrk klasik tl. 12mm B/C 168,- / m2 (do vyprodání zásob)

PALUBKY, OSB desky a další dřevomateriály nabízíme za stabilně nízké ceny

 

OSB desky

Označení OSB je zkratka z Oriented Strand Board – neboli jsou to plošně lisované desky z orientovaných velkoplošných třísek. Třísky jsou fixovány pojivem z umělých  a voděodolných pryskyřic. Ve vnějších vrstvách jsou třísky orientovány rovnoběžně s podélnou osou desky, ve středové vrstvě je orientace kolmo na tuto osu. Za spolupůsobení vysoké teploty a tlaku dochází k aktivaci lepidla a desky získávají své rozměrové a pevnostní vlastnosti – výsledkem je OSB deska.

Výrobní technologie OSB desky umožňuje získat dřevěnou desku odolnou proti vlhkosti a bez běžných vad jako jsou suky, otvory a praskliny.

Mezi hlavní přednosti OSB desky patří jejich pevnost a tuhost, velké formáty umožňují méně spojů, a tím osb desky zaručují méně tepelných a akustických ztrát. OSB desky mají dobrý tepelný odpor a požární odolnost. OSB desky jsou odolné proti rázům a vibracím, svoji stabilitou dále proti zemětřesení a silným větrům. Další předností je vysoký tepelný odpor a zdravotní nezávadnost.

OSB desky rozdělujeme podle jejich odolnosti na OSB desky s označením OSB-2 vhodné pro suché prostředí a interiéry. OSB-3 využijeme i ve vlhkém prostředí a nejvíce odolné OSB desky jsou s označením OSB-4 kdy je můžeme použít i ve venkovním prostředí a mechanicky je zatěžovat.

 

Palubky obkladové

Obkladové palubky se používají zejména při obkládání stěn, stropů, fasád atp. Jsou využitelné jak v rodinných domcích, tak v bytech. Jako nejčastější variantu jsou nabízeny obkladové palubky z kvalitního smrkového a borovicového dřeva, u kterého je již při prvním kontaktu patrná jeho jedinečná vůně – jemná a příjemně lesní.

Palubky podlahové

Jejich využití nalezneme již v názvu, těmito palubkami se obvykle pokládá podlaha. Jsou sušené dle standardu na 10-12% vlhkosti. Pakliže chceme tyto palubky pokládat, je žádoucí, abychom je nejprve nechali 20-30 dnů aklimatizovat v místnosti, ve které je chceme následně použít. Pozor na to, aby ona vybraná místnost nebyla po zednických pracích ještě příliš navlhlá.

 

KVH hranoly - dřevěné konstrukční hranoly pro 21. století

KVH hranoly jsou hoblované hranoly, sušené z kvalitního dřeva a pro své vysoké mechanicko fyzikální vlastnosti vhodné pro dřevostavby, krovy a další dřevěné stavební konstrukce. KVH hranoly jsou vyráběné z dřeva jehličnanů, především smrku v různých průměrech a délkách.

 

Lišty a prkna

Nabízíme též široký sortiment lišt a hoblovaných prken z masivních materiálů.

 

 

 

Kontaktní informace

ARTHUR-GIPS s.r.o. - mělnické stavebniny, dřevomateriály

Nádražní 4111
276 01  Mělník

IČ: 27164152
DIČ: CZ27164152

Prodejna:     +420 724 560 651
Obch. zást.:  +420 734 442 272

Stav. práce:  +420 724 590 827


E-mail: obchod@agips.cz

Ikonka facebook

Provozní doba:

Po - Pá: 7.00 - 17.00 hod.
So: 8.00 - 11.30 hod.
Ne + státní svátky: zavřeno

Doprava materiálu a příjem zboží v pracovních dnech 8.00-16.00 hod.

Mapa

Pravé bannery

ArthurGips - video

Právě dokončujeme hotel Cubo

Ukázka naší práce