Stavebniny
Mělnické
STAVEBNINY A DŘEVOMATERIÁLY
poradíme, dodáme...
... a ostatní už pro Vás bude hračka

Dřevomateriály Mělník

OSB DESKY, PALUBKY, PRKNA, LIŠTY, KVH HRANOLY, ZAHRADNÍ NÁBYTEK, TERASY, PERGOLY

AKTUÁLNÍ AKCE: OSB desky sleva 30% , skladem tloušťky 8mm - 25mm

PALUBKY borovice tatran tl. 12mm B/C 125,- / m2 (do vyprodání zásob)

PALUBKY, OSB desky a další dřevomateriály nabízíme za stabilně nízké ceny

Pojem OSB desky se dnes běžně používá, lidé však mnohdy nevědí, co přesně se pod ním skrývá. Označení OSB je zkratka z Oriented Strand Board – neboli jsou to plošně lisované desky z orientovaných velkoplošných třísek. Třísky jsou fixovány pojivem z umělých  a voděodolných pryskyřic. Ve vnějších vrstvách jsou třísky orientovány rovnoběžně s podélnou osou desky, ve středové vrstvě je orientace kolmo na tuto osu. Za spolupůsobení vysoké teploty a tlaku dochází k aktivaci lepidla a desky získávají své rozměrové a pevnostní vlastnosti – výsledkem je tzv. OSB deska.

Výrobní technologie OSB desky umožňuje získat dřevěnou desku odolnou proti vlhkosti a bez běžných vad jako jsou suky, otvory a praskliny.

Mezi hlavní přednosti OSB desky patří jejich pevnost a tuhost, velké formáty umožňují méně spojů, a tím osb desky zaručují méně tepelných a akustických ztrát. OSB desky mají dobrý tepelný odpor a požární odolnost. OSB desky jsou odolné proti rázům a vibracím, svoji stabilitou dále proti zemětřesení a silným větrům. Další předností je vysoký tepelný odpor a zdravotní nezávadnost.

OSB desky rozdělujeme podle jejich odolnosti na OSB desky s označením OSB-2 vhodné pro suché prostředí a interiéry. OSB-3 využijeme i ve vlhkém prostředí a nejvíce odolné OSB desky jsou s označením OSB-4 kdy je můžeme použít i ve venkovním prostředí a mechanicky je zatěžovat.

OSB desky

OSB desky

jsou vysoce kvalitní dřevěné stavební desky, kde jejich využití ve stavebních oborech je obrovské – výroba nábytku, v betonářském průmyslu využívané na ztracená bednění betonových konstrukcí, bedny, podlahové konstrukce, konstrukce stěn, paletářský průmysl… OSB desky jsou také základním materiálem dřevostaveb. V poslední době se začínají prosazovat QSB desky, které jsou obdobou OSB desek. QSB desky mají obdobné vlastnosti, sestávají však z jemnějších třísek a jsou plnohodnotnou a levnější alternativou OSB desek tam, kde tolik nezáleží na vzhledu.

Podobně jako OSB desky jsou vyhledávaným materiálem i palubky. Palubky jsou dřevěné desky určené k obkládání stěn, podlah či teras vyráběné nejčastěji z kvalitního smrkového, borovicového nebo modřínového středového řeziva. Palubky jsou k dostání v několika kategoriích jakosti určené dle jednotlivých kritérií (A, A/B, C).

Palubky můžeme rozdělit na palubky obkladové, palubky podlahové a terasovky.

Palubky obkladové

Obkladové palubky se používají zejména při obkládání stěn, stropů, fasád atp. Jsou využitelné jak v rodinných domcích, tak v bytech. Jako nejčastější variantu jsou nabízeny obkladové palubky z kvalitního smrkového a borovicového dřeva, u kterého je již při prvním kontaktu patrná jeho jedinečná vůně – jemná a příjemně lesní.

Palubky podlahové

Jejich využití nalezneme již v názvu, těmito palubkami se obvykle pokládá podlaha. Jsou sušené dle standardu na 10-12% vlhkosti. Pakliže chceme tyto palubky pokládat, je žádoucí, abychom je nejprve nechali 20-30 dnů aklimatizovat v místnosti, ve které je chceme následně použít. Pozor na to, aby ona vybraná místnost nebyla po zednických pracích ještě příliš navlhlá.

Jakostní třídy palubek dle ČSN 492110

Palubky třídy A

Černé tužkové suky do 5 mm; zdravé srostlé suky, částečně srostlé suky,křídlové suky; ojediněle vypadlé a poškozené hranové suky, není-li porušeno krytí; sukové zátky u max. 10 % dílců; vytrhaná vlákna v okolí suků do 20 % plochy suku; ojediněle smolníky do 2 × 25 mm nebo stejné plochy; vlasové trhliny; dřeň na 1/3 délky o šířce max. 5 mm; obliny na rubové straně není-li, není-li porušena drážka nebo pero; zárost kůry ojediněle do rozměru 5 mm x 50 mm nebo stejné plochy.

Palubky třídy C

Třída C palubek obsahuje dílce, které nesplňují požadavky třídy B. Dílce musí splňovat konečný účel použití. Palubky třídy C jsou vhodné zejména na venkovní podbití a různé zahradní dřevostavby.

Palubky třídy AB

Je definována jako třída palubek, která obsahuje nejméně 40 % dílců třídy A a 60 % dílců třídy B. Palubky třídy A/B jsou vhodné zejména do interiéru.

Rozdíl v ceně palubek dle kvality je značný. Naše stavebniny Vám mohou nabídnout jak kvalitní OSB desky, tak i palubky všech možných druhů – vše za příjemné ceny.

KVH hranoly - dřevěné konstrukční hranoly pro 21. století

KVH hranoly jsou hoblované hranoly, sušené z kvalitního dřeva a pro své vysoké mechanicko fyzikální vlastnosti vhodné pro dřevostavby, krovy a další dřevěné stavební konstrukce. KVH hranoly jsou vyráběné z dřeva jehličnanů, především smrku v různých průměrech a délkách.

Lišty

Jako příslušenství nabízíme též široký sortiment lišt z masivních materiálů.

Zahradní a balkonový nábytek

Zahradní nábytek ASKO používají již tisíce spokojených zákazníků. V současné době můžete vybírat z velice oblíbených sestav zahradního nábytku z tvrdého tropického dřeva nebo umělého ratanu. Zahradní nábytek se vyznačuje velmi dobrým zpracováním, pevným a povětrnostním podmínkám odolným kovovým spojovacím materiálem a obzvláště houževnatým tropickým dřevem. Nabízíme židle, pevné i rozkládací stoly, balkonové sestavy, lehátka a další zahradní program.

 

Kontaktní informace

ARTHUR-GIPS s.r.o. - stavebniny, dřevomateriály

Nádražní 4111
276 01  Mělník

IČ: 27164152
DIČ: CZ27164152

M: +420 724 560 651 (prodejna)
M: +420 724 590 827 (montáže)
M: + 420 734 442 272 (obchodní zástupce)
E: obchod@agips.cz

FB: www.facebook.com/ArthurGips/

Provozní doba:

Po - Pá: 7.00 - 17.00 hod.
So: 8.00 - 11.30 hod.
Ne + státní svátky: zavřeno

Doprava materiálu v pracovních dnech 8.00-16.00 hod.

Mapa

Pravé bannery

ArthurGips - video